Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nová vyhlídka od Slunečné, z pohodlí houpačky

Město Velké Pavlovice se snaží neustále naše městečko zvelebovat, aby bylo krásné, příjemné, aby lákalo k aktivitě, ale také k odpočinku či malému lenošení. Za tímto účelem zvelebili pracovníci služeb města o letošních letních prázdninách prostranství pod rozhlednou Slunečná.

Před obchůdkem s občerstvením a suvenýry zbudovali kryté zastíněné posezení s dřevěnými stoly a lavičkami a přestěhovali sem od rybníka na ulici Nádražní houpací lavici.

Tuto lavici před léty vyrobil současný místostarosta města Velké Pavlovice pan Petr Hasil. Do nedávna byla umístěna právě u rybníka a především dětmi byla velmi hojně využívána. Podepsal se na ní však zub času i neustálých změn počasí a houpačka nebyla v poslední době v příliš dobrém technickém stavu.

Do parády si ji vzal pan Kamenský ze služeb města, který je široko daleko vyhlášený svou, co se práce se dřevem týče, šikovností a precizností. Pod jeho zlatýma rukama houpačka pěkně prokoukla a získala nový domov ve stínu nedaleké vyhlídkové věže.

Rybník však nepřijde vniveč, bez obav! Jak informoval místostarosta pan Hasil, k rybníku bude pořízena houpačka nová. Děti tedy nemusí smutnit a už teď se mohou těšit!

Služby města * Posezení a houpací lavice pod Slunečnou

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 14.8.2018