Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nová tradice, staré zvyky... takové je Předhodové zpívání

Předhodové zpívání se uskutečnilo letos ve Velkých Pavlovicích teprve podruhé. Loni jsme se mohli na lidovou notečku předhodovně naladit ve stínu rozhledny Slunečná, včerejší zpívání bylo raději vzhledem k ne příliš optimistickým předpovědím počasí přesunuto na taneční plac za sokolovnu. Ani to však vydařené akci neubralo na originalitě, výborné náladě a velké účasti z řad široké veřejnosti.

Akci uspořádali členové místního pěveckého mužáckého Presúzního sboru ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice. Téměř jako všechny kulturní počiny, kterých se můžete u nás v hojné míře zúčastňovat, ani tento si nezadá s tradičními historickými kořeny. Současné Předhodové zpívání má za sebou pro tento okamžik teprve druhý ročník, avšak tradice předhodového rozezpívávání a ladění se do správné nálady je stará jako hody samy.

Jak bylo již řečeno, Předhodové zpívání roku 2010, se uskutečnilo za sokolovnou a to v sobotu 14. srpna 2010 úderem sedmé hodiny večerní. V bohatém programu zde vystoupil místní Presúzní sbor pod vedením Romana Veverky. Přizváni byli také vzácní hosté z okolí, především z nedalekého Podluží a Mikulovska.

Kdo má rád cimbálovou muziku, určitě nepřišel zkrátka. Příjemnou atmosféru blížících se slavnostní dotvářela svým strhujícím hudebním projevem cimbálová muzika pod vedením primášky Evy Janů. A když zpívání, nesměly chybět ani věhlasné velkopavlovické sólistky Liduška Malhotská, Bára Grůzová, Eliška Vomáčková a Lýdie Procingerová.

 

Doufáme, že jste se v sobotu před hody řádně naladili.
Nyní zbývá dodat snad jen jediné…

VESELO HODEČKY!

 

Fotogalerii z Předhodového zpívání pana Milána Pecky
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Milán Pecka

 

15-08-2010-BK