Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nová kniha o Velkých Pavlovicích pokřtěna

Stříbrnou adventní neděli zpříjemnil občanům města Velké Pavlovice vánoční koncert břeclavské kapely Flashband, který byl uspořádán k příležitosti křtu nové knihy Velké Pavlovice – Kraj na okraji ráje.

Nově zrekonstruovaná sokolovna ve Velkých Pavlovicích zažila svou první oficiální událost a byla tak pomyslně pokřtěna společně s knihou Stana Bellana Velké Pavlovice – Kraj na okraji ráje. Stano Bellan je slovenský autor obrazových publikací, jež má na kontě například knihy Praha – Kniha návštěv nebo Tatry.

„Jak tady sedíte, mám pocit, že vás všechny znám,“ popsal sám spisovatel práci na stovkách až tisících fotografických záběrů, z nichž vzešla výsledná publikace, jež byla vydaná na popud vedení města Velké Pavlovice jako další do sbírky knih o Velkých Pavlovicích. Posledním dílem bylo v roce 2010 také obrazové pojednání Velkopavlovické hody, historie a současnost.

Stana Bellana oslovila jménem města ředitelka občanského sdružení Malovaný kraj, PhDr. Eva Kovaříková, s níž již v minulosti spolupracoval na projektu Kam oko dohlédne. Bellan neváhal a nabídku přijal. Částečně také jako určitou satisfakci za neuskutečněnou spolupráci se zesnulým Ing. Josefem Veverkou, šlechtitelem vinných odrůd Aurelius a Pálava, jež působil ve Velkých Pavlovicích. Titul autora však Stano Bellan popírá: „Nepovažuji se za autora knihy, ale jejího tvůrce, který něco objevil a chce se podělit s ostatními.“

PhDr. Eva Kovaříková se zároveň společně se starostou Velkých Pavlovic, Ing. Pavlem Procházkou, stala kmotrou knihy. Oba popřáli knize spokojené čtenáře, které by inspirovala k návštěvě města a místní podnítila k hrdosti na místo, kde žijí.

Křest knihy působivě orámovalo vystoupení skupiny Flashband, která se v minulosti osamostatnila od mateřské ZUŠ Břeclav. Soubor pod vedením Emila Čapky si pro návštěvníky připravil pásmo českých i zahraničních koled a vánočních písní ve svém jazzovém a swingovém podání, hudební formu doplnil i o exkurzi do vánočních tradic a zvyků z celého světa a definitivně tak ve Velkých Pavlovicích naladil na vánoční atmosféru.

Nová kniha pak bude v prodeji již od pondělí, a to na Městském úřadě Velkých Pavlovic nebo na místním turistickém informačním centru, a to za 300,- Kč.

 

Eliška Mainclová, studentka Gymnázia Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii ze slavnostního křtu knihy VELKÉ PAVLOVICE - KRAJ NA OKRAJI RÁJE
& koncertu skupiny FLASH BAND otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Karolína Bártová

 


15-12-2014-BK