Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

NOSTALGIE BAREVNÉHO PODZIMU..., to vše a mnohem více ve fotografiích autorské výstavy MILÁNA PECKY

Úterní podvečer s datem 6. listopadu 2012 patřil ve Velkých Pavlovicích hrátkám se světlem, s podzimem, s jeho teplými barvami i mrazivými mlžnými opary a v neposlední řadě, s fotoaparátem. Ve výstavním sále Ekocentra Trkmanka se uskutečnila vernisáž autorské výstavy pana Milána Pecky, známého velkopavlovického fotografa, s jehož snímky se návštěvníci webových stránek města Velké Pavlovice velmi často setkávají a po řadě významných akcích je automaticky vyhledávají.

Ano, pan Pecka je považován za tzv. „dvorního fotografa“ našeho městečka a nevysloužil si toto synonymum nahodile, naopak, více než zaslouženě. Pokud mu, jak sám říká, zdraví dovolí, rád se zúčastní takřka všech možných akcí, fotí o sto šest a poté ochotně a s bleskovou rychlostí tyto fotografie poskytuje správci městského webu. Spolupráce se značkou „ideál“! Právě za tyto spolehlivé a kvalitní služby mu patří obrovské poděkování.

Vraťme se však k příjemné podvečerní vernisáži. Tu svým slovem zahájila a poté celým podvečerem provázela paní Ing. Marie Šmídová. V úvodu přivítala a seznámila všechny přítomné s tvorbou, profesionální kariérou i životní filozofií autora nádherných fotografií - pana Milána Pecky, ale také vzácné hosty, mezi kterými nechyběli Ing. Pavel Procházka, starosta města Velké Pavlovice a Ing. Zdeněk Karber, místostarosta Velkých Pavlovic. O kulturní program se postaral dětský hudební soubor při ZUŠ Velké Pavlovice pod pedagogickým vedením Mgr. Jana Míchala, který svým vystoupením na profi úrovni úžasnou atmosféru vernisáže jenom podtrhnul.

Jímavé snímky, zachycující prvořadě romantické scenérie nostalgii navozující podzimní přírody, si přišli prohlédnout krom široké veřejnosti také další velkopavlovičtí fotografové, kteří se tomuto krásnému koníčku spolu s panem Peckou na již profesionální úrovni dlouhodobě věnují. Jmenovat můžeme paní Ing. Marii Holáskovou, Františka Kobsu, manžele Vondrovy, Podešvovy, Pavla Sedláčka a další.

Výstava čítá několik desítek fotografií zachycující krom podzimu i dění a folklórní slavnosti konané v našem městě, krajiny různých ročních období, detaily, náladové snímky...

 

Nyní už zbývá poslední a zároveň, to nejdůležitější - srdečně Vás pozvat k prohlídce.
Výstava je otevřena až do 30. listopadu 2012
a to vždy od pondělí do pátku od 8.00 do 17.00 hod.,
malý výstavní sál Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. 

Již nyní jste srdečně vítáni!

 

Karolína Bártová

 


 

 

Fotogalerie I. * Vernisáž autorské výstavy fotografa Milána Pecky
- otevřete po kliknutí ZDE

Fotogalerie II. * Vernisáž autorské výstavy fotografa Milána Pecky
- otevřete po kliknutí ZDE

 

Foto z vernisáže © 2012 Milán Pecka, Ing. Marie Holásková, Ing. Zdeněk Karber 

 

 


 

 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

07-11-2012-BK