Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nocování ve školní družině

V pátek 20. června v 18.00 hod. se početná skupinka 26 družinkových dětí sešla k dlouho očekávané akci nazvané „Nocování ve školní družině aneb vycvič si svého draka“. Po krátkém úvodu a poučení o bezpečnosti jsme vyrazili za první zábavou, jíž byla „pohádková šipkovaná“. Trasa začínající u školy a končící v parčíku u vlakové zastávky byla poseta různými otázkami, úkoly a taktéž množstvím obrázků s pohádkovými postavičkami. Úkolem této cesty bylo vyluštit tajenku, která nám dala nápovědu k následné činnosti v družině.

Po návratu do družiny a vydatné večeři následovala netradiční stezka odvahy. Děti musely absolvovat tajemnou cestu temnou chodbou školy. V půli trasy děti nečekaně narazily na postavu princezny a rytíře, kteří jim dodávali odvahu při vstupu do dračího doupěte. Zde si každý malý odvážlivec vylovil z kouzelné truhly velkou sladkou dračí medaili. Poté se již děti uložily do svých spacáků a při promítání napínavé pohádky „Jak vycvičit draka“ se pomalu odebíraly do říše snů.

Po brzkém ranním budíčku, který děti připravily pro své paní vychovatelky, jsme posnídali vánočku s marmeládou. Jako bonus nám pan učitel Jarek Hicl servíroval horké sladké kakajíčko, jímž nám všem udělal velkou radost a paní vychovatelkám osladil ráno. Nocování ve školní družině se zdařilo a všem se nám moc líbilo.

 

Vychovatelky školní družiny Mgr. Lenka Tesařová & Naďa Slámová, ZŠ Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z nocování ve školní družině otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Mgr. Lenka Tesařová a Naďa Slámová

 

24-06-2014 PV