Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Noční soutěž v požárním útoku

Letošnímu klání v požárních útocích předcházela ještě soutěž v narážení vody do čerpadla. Tuto soutěž jsme v loňském roce uspořádali poprvé. Líbila se a letos jsme ji tedy zopakovali. Nejlepší „narážeči“ byli z Pasohlávek, druzí a třetí skončili domácí soutěžící.

IX. ročník soutěže „O putovní pohár starosty města“ začal slavnostním nástupem ve 21.30 hodin. Za pár minut se už připravovalo první družstvo na základně.

První startovalo družstvo mužů z Tvrdonic. Muselo se spokojit s časem 31,13 s, protože plánovaně odstoupilo z druhého kola z důvodu konání kulturní akce ve Tvrdonicích.

Zajímavý čas se podařil druhému startujícímu družstvu, mužům z Kobylí. S časem těsně pod 20 sekund  (19,96) si založilo pěkný základ, a protože tento čas v druhém kole Kobylští nepřekonali, stačil jim na celkové páté místo.

V prvním kole se podařil pěkný čas i mužům z Jezeřan-Maršovic(ZN). Sražení terčů v čase 19,95 s však považovali za pomalé a tak se ve druhém kole zlepšili na 19,09 s. Pro Jezeřany-Maršovice tak celkové druhé místo.

Šestí soutěžili hasiči z Pasohlávek. Potvrdili roli favorita a dosaženým časem 18,16 s obhájili první místo z loňského roku. Ve druhém pokuse došlo ještě ke zlepšení na 18,02 s, ale rozhodčí jim nakonec provedení požárního útoku neuznali. Pro zajímavost, v tomto neplatném pokuse byl sražen levý terč v čase 17,8 s. Z platných pokusů byl nejdříve sražen opět levý terč Pasohlávek v čase 18,06 s.

SDH Milovice obhajoval z loňského roku třetí místo a nutno dodat, že obhájil. Kluci z Milovic dali v prvním kole čas 22,50 s, ale ve druhém 19,34 což postačovalo na třetí místo.

Děvčata možná moc soutěž ve Velkých Pavlovicích nemají v lásce, protože se musí „tahat“ se stejným nářadím jako kluci. Tedy se třemi hadicemi „B“ a ne dvěma jak standardně.  Nejlépe zvládly požární útok na tři „B“ hasičky z Kobylí s časem 23,37 s, druhé z Tvrdonic s časem 26,00  s a třetí z Lanžhota s časem 36,33 s. Ve druhém kole čtyři družstva děvčat pokus nezvládla, takže se počítaly časy z prvního kola. Páté družstvo vítězek z Kobylí totiž svůj čas z prvního kola nezlepšilo.

A jak dopadli domácí? V prvním pokuse dosažený čas 49,23 s. Ve druhém pokuse došlo ke zlepšení a na celkové osmé místo postačoval čas 21,05 s. Levý velkopavlovický proud si však terč srazil v čase 19,77 s.

Petr Hasil


 

NOČNÍ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍ ÚTOKU

 

Výsledková listina - ke stažení ZDE

 

Fotogalerie č. I  (Michal Procinger)* otevření po kliknutí ZDE

Fotogalerie č. II. (Jaroslav Procingr) * otevření po kliknutí ZDE

 

Foto © 2014 Jaroslav Procingr

 

14-07-2014 PV