Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Noční otevřené sklepy? Příjemná tečka za prodlouženým víkendem

V sobotu 6. července v 17:00 se otevřely vrata, dveře, brány a branky velkopavlovických sklepů a začal další ročník Nočních otevřených sklepů. V tomto roce otevřelo sklepy 21 vinařství a dohromady nabídli necelých 350 druhů vín tichých, perlivých, šumivých ale i dalších produktů z hroznů. Ve sklepech nechybělo bohaté občerstvení ani hudební program. Někde hrála cimbálka, jinde zase bigbeat. V tomto roce, stejně jako v tom loňském a dalších, se Noční otevřené sklepy konaly ve stejný den jako Meruňkobraní a ve stánku zřízeném na nádvoří ekocentra bylo možné zakoupit vstupenku na odpolední akci a dokonce dostat i zavdané.

Noční otevřené sklepy se vyznačují jedinečnou atmosférou podvečera proměňujícího se ve vlahou letní noc, a nejinak tomu bylo i letos, kdy nám počasí přálo a víno si všichni mohli vychutnat i při venkovním posezení na dvoře nebo před sklepem.  Pro větší komfort návštěvníků jsme zařídili kyvadlový autobus, který hosty vozil na vzdálenější konec dědiny (k Viniu, Baraqu a Buchtovým) Vyvrcholením akce pak byla půlnoční sabráž sektů místních vinařů a to nejen šavlí, ale i kudlou, golfovou holí, motykou, kytarou nebo třeba popelníkem. Sabráž v režii Tomáše Čížka, vítěze loňského ročníku Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů, a za doprovodu cimbálové muziky Vinca udělala krásnou tečku za celým dlouhým a na zážitky bohatým dnem.

Všem zúčastněným děkujeme za den plný bohatých zážitků a návštěvníkům děkujeme za to, že se rozhodli strávit červencový státní svátek právě ve Velkých Pavlovicích.

Vinařství * Noční otevřené sklepy? Příjemná tečka za prodlouženým víkendem

Text: Nikola Kynická / Foto: Oldřich Otáhal / 9.7.2024