Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Noc s Andersenem byla v Pavlovicích už podeváté

V pátek v podvečer 23. března začala v městské knihovně již devátá Noc s Andersenem. Konala se letos poměrně brzy, neboť poslední březnový víkend bude vlastně svátečním velikonočním obdobím. 

Ve Velkých Pavlovicích je akce připravena pro děti, které chodí do 1. až 4. třídy ZŠ, do knihovny se vejde maximálně 22 dětských „postýlek“, protože děti v knihovně již tradičně v noci na sobotu 24. března také spaly.

Celoevropským tématem byla letos Čapkova kniha „Povídání o pejskovi a kočičce“, ale na akci se letos přihlásily spíše starší děti, žádní prvňáci a jenom několik druháků, proto se naše aktivity nesly pod názvem „Pejskové a kočičky“ a bavili jsme se se spoustou dalších pohádkových i skutečných psů a koček. Připomínali jsme si psa Baryka, kocoura Mikeše, ale také kocoura v botách, Myšpulína a Fifinku, Žeryka, maxipsa Fíka a třeba i slavnou Lassie. Výsledky soutěžních i výtvarných prací budou do konce dubna vystaveny v městské knihovně. Vzhledem k tomu, že přišly starší děti, byla knihovnice přísná a připravené úkoly pro ně nebyly vůbec jednoduché.

Jako každý rok jsme také zdobily Morenu a při noční vycházce jsme ji vynesli z města a hodili do Trkmanky, takže už určitě přijde jaro. Pokud jsme v nočních ulicích moc křičeli a halasili, za všechny se omlouváme.

Posledním úkolem dětí je nakreslit „obrázek na památku“, na kterém je námět toho, co se jim na letošní akci nejvíc líbilo. Ačkoliv nemáme v knihovně strom Pohádkovník, máme aspoň velkou nástěnku, kde obrázky dětí budou vystaveny do příštího roku, do dne konání Noci s Andersenem 2019.

Kromě malé sladkosti byla odměnou pro děti hezká knížka, za kterou vděčíme občanskému sdružení Domino Velké Pavlovice, které nám také poskytuje peníze na potraviny pro děti. Z rozpočtu města jsou pak hrazeny výtvarné pomůcky a ceny do soutěží. Aby děti nezbořily knihovnu, na to pomáhá každoročně dohlížet Ing. Lenka Bukovská ze ZŠ a letos i studentky Sára a Natka.

Městská knihovna - IX. Noc s Andersenem 2018

ext: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: účastníci akce / 207.3.2018