Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

NOC KOSTELŮ 2016 opět po roce i ve Velkých Pavlovicích

V pátek 10. června 2016 proběhla ve Velkých Pavlovicích celoevropská Noc kostelů. Letos se program uskutečnil v kostele i na faře.

Nejprve farní dvůr posloužil pro dobročinný jarmark, kde si mohli zájemci zakoupit zboží všemožného druhu. Souběžně v kostele zvídavé hlavy mohly vyplnit kvíz, za který byla sladká odměna. Ve věži kostela proběhla výstava kněžského oblečení a obřadních předmětů. Po celou dobu byla možnost shlédnout výstavu fotografií.

Po mši svaté proběhl v kostele koncert scholy Boží děcka. Za doprovodu několika hudebních nástrojů zazpívali známé i premiérové skladby. Průvodní slovo měla Zdeňka Bálková. Za originální pojetí sklidili účinkující velký potlesk.

Pak se celá společnost přesunula na faru, kde velkopavlovické děti sehráli divadelní scénku o svaté Faustině Kovalské z pera Haničky Bálkové. Celý program byl zakončen táborákem, při kterém si děti mohly zaskákat na trampolíně, zahrát volejbal nebo kuželky.

Stanislava Bílková


 

Fotogalerii z NOCI KOSTELŮ 2016 ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal

 

 


13-06-2016-BK