Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nezvaní hosté

Ve čtvrtek 6. října, ve večerních hodinách si všiml zaměstnanec firmy Hantály, že mají v areálu firmy nezvané hosty. Okamžitě zavolal svému nadřízenému, který „zalarmoval“ městskou i státní policii. Po příjezdu strážníka MP byla provedena zevrubná prohlídka areálu a také přilehlých meruňkových sadů. Pachatelé nalezeni nebyli. U areálu však bylo odstavené vozidlo, které mohlo být právě nezvané návštěvy. Pro jistotu bylo střeženo až do příjezdu Policie ČR.

Hlídka Policie ČR po příjezdu k místu události provedla prohlídku areálu detailní. Na pomoc si přivolali i psovoda. Bohužel, také bez výsledku. Při prohlídce vozidla byl zaregistrován praskot větví ze sadu. Policisté se k místu, odkud praskot pocházel, okamžitě vydali a v sadě našli dva „procházející“ se hochy.  Policistům bylo vše jasné, pánům však z počátku rozhovoru ne.

Až u vozidla se přiznali, že si z areálu firmy chtěli vzít elektro zařízení, které bylo nachystáno v kontejnerech k odborné likvidaci. Kde došli na to, že v areálu takový materiál je, je předmětem dalšího šetření. Jeden muž totiž bydlí v Krumvíři a druhý v Dubňanech. 

Zajímavostí také je, že do Velkých Pavlovic "pány" přivezla matka jednoho z nich. Šla se navečeřet a vozidlo jim přenechala. Pravděpodobně nevěděla co mají v úmyslu a netušila, že momentálně ani jeden nevlastní řidičský průkaz. Jeden o něj přišel před několika měsíci, druhý před několika dny.


 Petr Hasil

 

10-10-2011 PV