Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nezapomeňte! Velkopavlovické ostatky již tuto sobotu!

Konečně máme i písemný důkaz, že se ve Velkých Pavlovicích „Ostatky“ také slavily. Děkujeme naší kolegyňce Zuzaně Martinkové, že nepřestala věřit a pátrat a objevila písemný důkaz z roku 1955. Jedná se o písničku „Kdo nedělá to, co já“ z Lidových tanců z Hustopečska a Břeclavska od paní Zdenky Jelínkové. Důkaz je na obrázku níže.

Uvítáme jakékoliv další informace a podněty související nejen se slavností Ostatků, ale vůbec s tradicemi v našem městě.

Tradiční masopustní maškary již nyní máme připravené k zapůjčení na ekocentru, k vyzkoušení kdykoliv od 7:00 do 15:30 hod. Nezaváhejte a přijďte si některou půjčit a doplnit tak náš ostatkový průvod.

Díky pracovníkům města finišují úpravy „šablí“… vyřezali pro naše velkopavlovické chlapce a muže k tanci krásné dřevěné šable. Již jsme je natřeli krásnou jasnou červenou barvou a v tomto týdnu budou dozdobené cvočky a chřestícími kroužky.

Pánové pilně trénují tanec pod šable, dámy zase tradiční ostatkové zpěvy. Určitě se máte na co těšit. Kdo se chce zapojit do ostatkových zpěvů může přijít ve středu 3. února 2016 v 19:00 hodin na ekocentrum, kdo do tance pod šable, tak ještě v pátek 5. února 2016 v 18:30 hodin také na ekocentrum.

Děkujeme všem, kteří se do oslav Velkopavlovických ostatků již zapojili i těm, kteří se k nám ještě přidají … Město Velké Pavlovice, Domoeko, Víno z Velkých Pavlovic, Vinařství Krejčiřík, Vinařství Lacina, Šlechtitelská stanice, Pinocchio…

Těšíme se na Vás již tuto sobotu 6. února 2016 ve 14 hodin na nádvoří Ekocentra Trkmanka. Sraz maškar od 13:00 hodin na nádvoří. Po svolení k oslavám od starosty města se vydá průvod městem ulicí Hlavní k Vinařství u Krejčiříků, dále na Šlechtitelskou stanici a zpět ulicí Dlouhá k Vinařství u Lacinů a nakonec do Sokolovny.

Přepokládaný čas zahájení pestrého programu v sokolovně je po 16 hodině – veselé taneční vystoupení dětí z mateřské školy, Cimbálová muzika Lašár, Presúzní sbor, Jarabinka, Přátelé country, tanec pod šable, ostatkové zpívání, pochovávání basy, a určitě bude i čas na taneček. Pro děti jsou připravené dílničky – malování perníčků, malování na kameny, výroba papírových masek i tradiční koutek s omalovánkami, aby si mohli užít ostatků i rodiče.

Sokolovna bude otevřena od 15:00 hodin. Šatna a vynikající občerstvení zajištěno.

 

Za organizátory akce Zita Dvořáková, Ekocentrum Trkmanka Velké Pavlovice * www.ekocentrum-trkmanka.com


 

 


 

Fotogalerii z příprav masek na Velkopavlovické ostatky na Ekocentru Trkmanka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice

 

 


02-02-2016-BK