Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Netřesky, skalničky, bylinky, sukulenty pro zelenou střechu "Letohrádku" Ekocentra Trkmanka

Ekocentrum Trkmanka si dovoluje požádat občany nejen našeho města o pomoc při  osázení „zelené“ střechy Letohrádku (přístavby ekocentra). Projekt nové budovy zahrnuje novinku tzv. zelenou střechu. Osázení této střechy je finančně náročné a tak hledáme možnosti, jak mít krásnou zelenou střechu a přitom ušetřit docela velké finanční prostředky.

Podívejte se, co Vám kde roste, s čím se můžete podělit a tím nám pomoci si sami tuto střechu osázet. Nyní na podzim potřebujeme osadit alespoň polovinu střechy, aby nám podzimní vítr znovu neodnesl hlínu.

Uvítáme přebytky z Vašich zahrádek, skalek a bylinkových zahrádek: netřesky, třezalky, rozchodníky, devaterníky, mateřídoušku, lomikámen v jakémkoliv množství. Jsme na ekocentru každý den od 7 do 15:30 hod, případně můžete nechat v bedýnce/krabičce u brány.

Pro zkušené „zahradníčky“ přikládáme seznam vhodných rostlinek pro zelenou střechu
* seznam otevřete kliknutím ZDE

Z hlediska dopadu na životní prostředí je dokázáno, že již 5% zatravnění střech ve městě je pro toto životní prostředí nezanedbatelným přínosem. Výhodou zelených střech je, že hlavně produkují kyslík a zadržují oxid uhličitý, absorbují škodliviny ze vzduchu, filtrují částice prachu a zabraňují jeho víření, vytvářejí životní prostor pro hmyz, působí velmi esteticky.

Předem děkujeme každému i za malou rostlinku :-)!

 

Bc. Zita Dvořáková, MSc * Ekocentrum Trkmanka Velké Pavlovice * www.ekocentrum-trkmanka.com


 

 

 

 

 


06-09-2016-BK