Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nesehnali jste na Svatomartinské otevřené sklepy ubytování? Přijeďte vlakem!

Pro návštěvníky akce Svatomartinské otevřené sklepy se nabízí jedinečná příležitost. Díky Českým drahám, které v sobotu, 13. listopadu posílí některé spoje, si s sebou nemusíte brát šoféra.

Posíleny budou vlakové spoje s příjezdem do Velkých Pavlovic ve směru od Hodonína v 10.44 hod. a ve směru od Zaječí v 11.14 hod. V odpoledně-podvečerních hodinách budou posíleny vlaky s odjezdem z Velkých Pavlovic ve směru na Hodonín v 17.14 hod. (jede do Čejče) a v 19.14 hod a ve směru na Zaječí v 16.44 a 18.44 hod. Vlaky budou posíleny jedním přívěsným vozem, tzn., že kapacita vlaků naroste asi o 100 míst.

 

SVATOMARTINSKÉ VÍNO

Již pošesté se budou letos 11. listopadu pod patronací Vinařského fondu slavnostně otevírat lahve Svatomartinských vín. O možnost používat logo „Svatomartinské“ se letos uchází 98 vinařů a vinařských a firem s 225 vzorky vín.

Svatomartinská vína jsou první vína nového ročníku. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých několik týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter. Svatomartinské víno zdaleka není každé víno, které dokáží vinaři vyrobit před 11. listopadem a odpovídá daným odrůdám. Svatomartinská vína totiž nejprve procházejí kontrolou nezávislé komise, která zhodnotí, zda senzorické parametry vína odpovídají požadované charakteristice.

Označení Svatomartinské tak mohou nést pouze moravská a česká vína, která splní všechna požadovaná kritéria. Letos bude komise zasedala ve dnech 21. a 27. října a v nejbližších dnech by měla být oficiálně známa všechna vína, která se budou moci honosit logem Svatomartinské víno 2010.

29-10-2010 PV