Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nenechte si ujít výstavu fotografií

Slovenské pohledy 2015 se jmenuje výstava, která byla v pátek 18. března vpodvečer zahájena slavnostní vernisáží ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice. Více než 50 velkoformátových černobílých i barevných fotografií představuje výběr z prací Fotoklubu při Záhorském osvětovém středisku v Senici, která je partnerským městem Pavlovic.

Tradice vzájemných fotografických výstav trvá již od roku 2010, a tak mají neprofesionální fotografové v našem městě i v Senici mezi sebou skutečně přátelské vztahy. Na výstavě se představuje řada fotografů, kteří každoročně získávají významná ocenění v okresních i krajských slovenských soutěžích (Náhlikova Senice či AMFO). Z autorů, které u nás dobře známe, můžeme jmenovat např. Petra Baláže, Tomáše Jurovatého, Michala Krištova, Ĺubicu Krištofovou, Sylvii Ochránkovou, Tomáše Tóbika.

Kolegové ze ZOS Senica na výstavu připravili i fotografie, které jsou poctou profesionálnímu senickému fotografovi Jozefu Húškovi, jenž zemřel před několika dny a jenž byl také několikrát odborným lektorem našich společných workshopů.

Neprofesionální fotografové z velkopavlovické skupiny se díky slovenským partnerům mohou ještě letos těšit na účast na společném prázdninovém plenéru v Karpatech i na autorské výstavě ve výstavním sále ZOS v Senici v listopadu, kdy je na Slovensku Měsíc fotografie.

Výstava Slovenské pohledy 2015 potrvá ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice do 10. dubna 2016. Je otevřena pro veřejnost v době úředních hodin městského úřadu a dále každou neděli od 16.00 do 18.00 hodin.

 

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerii z vernisáže výstavy Slovenské pohledy 2015
otevřete kliknutím na obrázek...

 


21-03-2016 PV