Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Němčina netradičně aneb Učíme se divadlem

Dne 26. dubna 2016 si vyjeli žáci 8. a 9. tříd Základní školy Velké Pavlovice za kulturou do Brna. V Kulturním a vzdělávacím středisku „Klub Leitnerova" vystoupila profesionální skupina THEVO z Norimberku. Herci Jasmin Funk, Andrea Feuchtenberger a Jörg Hundsdorfer se nám předvedli v inscenaci ERSTE LIEBE (PRVNÍ LÁSKA). Projekt je zaštítěn institucí Deutsch-Tschechischer Zukunftsfonds.

Představení o lásce vážně i nevážně probíhalo pochopitelně v německém jazyce. Téma odpovídalo přesně věku žáků a splnilo svůj účel, žádná přednáška by nebyla větším přínosem. Mohli zde využít své teoretické znalosti němčiny přímo v praxi. Zpočátku měli všichni obavy, že nebudou rodilým mluvčím rozumět, ale opak byl pravdou. Herci vtáhli diváky přímo do děje, měli možnost příběh o lásce měnit a rozplétat.

Na jevišti excelovaly naše herecké hvězdy Natálie Čačíková a Kevin Nguyen. Oba deváťáci sklidili velký potlesk, obecenstvo pobavili a naši školu dobře reprezentovali.

 

Mgr. Miroslava Fišerová, Základní škola Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz


 

Žáci 8. a 9. třídy ZŠ V. Pavlovice na výletě za divadelním představením v německém jazyce

 

Archiv © 2016  Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 


29-04-2016-BK