Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nejstarší děti z 1. stupně zažily dopoledne s Ivonou Březinovou

Žáci z 5. a 4. tříd měli možnost zažít, jak to vypadá, když se pouhé jméno autora, které vídají na přebalu knih, stane skutečnou, živou osobou. A to spisovatelkou, která je v této branži opravdu pojmem, Ivonou Březinovou, která doprovází děti při čtení od školky až po teenegerovský věk.

Nejprve páťáci a po nich čtvrťáci naší základní školy měli možnost vstoupit díky spisovatelčině povídání nejen pod pokličku toho, jak si splnila svůj dětský sen o psaní knih a odhalení, jak vlastně vypadají části dětské knihy, které vyjdou z tiskárny, až po představení různých sérií knih, které jsou pro jejich věk určené. Březinová představila nejenom knihy z řady Má to háček, ve které řeší současné problémy, které děti potkávají jako rozvod, střídavá péče nebo adaptace ukrajinských dětí, ale i další tituly.

Rozhodně největší pozornost u dětí vzbudila její dobrodružná edice GO, což je zkratka pro Gang odvážných, kde hrdinové zažívají v sérii knih nebezpečné situace v pralese, na poušti, během tornáda nebo laviny a dalších místech. 

Po skvělé besedě měly děti možnost nechat si podepsat přinesené spisovatelčiny knihy a fronta to byla po obou besedách opravdu dlouhá.

ZŠ a knihovna * Nejstarší děti z 1. stupně zažily dopoledne s Ivonou Březinovou

Text: Lucie Gawlová, knihovnice / Foto: Eva Mokrá, Rudolf Bury, Lucie Gawlová / 12.10.2023