Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nejsou jen spolužáci, ale už i kamarádi, díky adapťáku

První dny letošního školního roku se ve třídě Prima velkopavlovického gymnázia nesly ve znamení seznamování. Hned dva dny a jednu noc prožili malí studenti společně. V rámci adaptačního kurzu si měli mezi sebou najít nové kamarády, stmelit kolektiv a prozatím oproštěni od veškerých nadcházejících školních povinností si pospolu pohrát… přeci jen, v jedenácti letech to jsou pořád ještě děti...

Jak se jim adapťák líbil? Splnil jejich očekávání?
Začtěte se do řádků plných zážitků novopečených studentek Zuzky a Aničky a posuďte sami!

A také se podívejte na skvělé video na YouTube Terezky Komínkové
* spustíte jej kliknutím ZDE

 

Gymnázium Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Zážitky z adaptačního pobytu

Adaptační pobyt se konal 3. a 4. září 2015 v aule Gymnázia Velké Pavlovice

 

Ve čtvrtek 3. září jsme se všichni sešli ve třídě primy. Potom jsme šli do auly a dali si do ní batohy a tašky. Pak už jsme byli hlavně venku, kde jsme hráli spoustu her. Ve čtvrtek i v pátek byly v plánu kolektivní hry, abychom se lépe poznali.

Vydali jsme se i na rozhlednu Slunečná, kde jsme si zahráli několik z předem připravených her, např. jsme rozbalovali tatranku a nemohli k tomu vůbec použít ruce. Hry byly vtipné a moc nás bavily.

Večeři jsme si připravili sami. Upekli jsme si s paní učitelkou slané záviny, se šunkou, slaninou a sýrem. Na zabalený závin jsme si mohli nasypat kmín. Záviny se nám moc povedly, byly výborné! Nad takovou večeří nikdo neohrnoval nos.

Nocovali jsme v aule na žíněnkách. Já jsem spala vedle Terky Fůkalové a Terezie Herůfkové. Páteční ráno jsme posnídali bábovky od maminek některých dětí a svůj vlastní čaj, který jsme si přinesli. Snídaně byla moc dobrá.

Osobně si myslím, že jsme adaptační pobyt zvládli, navzájem jsme se všichni dobře  seznámili, protože v pondělí už to nebylo jen „Pavlovčáci s Pavlovčákama nebo Rakvičáci s Rakvičákama“. Bavili jsme se prostě všichni se všemi a už nebyly žádné výjimky jako: „Ti jsou lepší, protože je znám ze školy…“

Byli jsme třída jak vyměněná. Najednou nám bylo docela jedno, kdo kde bydlí, jestli je z Pavlovic anebo z Rakvic.

Adaptační pobyt nám pomohl se spřátelit s těmi, které jsme před tím vůbec neznali anebo je znali jen trochu. Někteří z nás si našli úplně nové kamarády. Pobyt se mi velmi líbil.

Zuzana Bártová, Gymnázium Velké Pavlovice, prima

 

Dne 3. 9. 2015 se sešla nová třída prima v 9 hodin ve svojí třídě. Paní učitelka Lorenzová nás přivítala a vysvětlila, jak budou probíhat následující dny.

Těsně před tím, než nám to paní učitelka vysvětlila, vtrhl do třídy zloděj. Říkal, že je školník a jde opravit katedru, ale ukázalo se, že ten „školník“ byl fiktivní zloděj. Ukradl prsten (nenápadně), který tam paní učitelka měla (před tím, než do třídy vtrhl zloděj, nám paní učitelka vypravovala o svém snu, a zrovna se jí zdálo o tom prstenu, co byl na stole). Odešel.

My jsme se divili, co to bylo. Zhruba za deset minut vešli, spíš vběhli, dva rytíři, ptali se, jestli jsme neviděli zloděje, co se vydává za opraváře nebo školníka. My jsme jim řekli, že ano, byl tady před chvílí. Rytíři nám řekli, že jim musíme pomoct a rozdělili jsme se podle barev do skupin (družin).

Zdobili jsme si svoje hábity a malovali tak, aby šlo rozeznat, kdo je z jaké skupiny. Vydali jsme se na hřiště a tam hráli různé hry, za které jsme dostávali zlaťáky. Potom byl oběd.

Odpoledne jsme šli na rozhlednu. Na večeři si každá skupina upekla závin. Po večeři byla před školou „ohnivá show“, kterou si pro nás připravili rytíři. Druhý den jsme také hráli hry, pak byl oběd a potom jsme mohli jít domů.

Pobyt byl hezký. Nejvíc se mi líbila hra Člověče, nezlob se a Buldoci.

Anna Drápalová, Gymnázium Velké Pavlovice, prima

 


25-09-2015-BK