Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nejlepším červeným vínem roku 2006 je MORAVSKÉ VÍNO Z VINAŘSTVÍ TETUR

Degustace - Salon červených vín 2006Jako nejlepší víno mezinárodní soutěže SALON ČERVENÝCH VÍN 2006 vybrali odborní degustátoři moravské víno Cabernet Sauvignon ročník 2003 z vinařství Tetur z Velkých Bílovic. 

Možnost ochutnat toto vítězné víno a také další skvělá vína přihlášená do této prestižní soutěže mohou milovníci vín ochutnat ve Velkých Pavlovicích, které se stanou 25. listopadu skutečným srdcem červených vín. V rámci mezinárodního festivalu vín budou zde prezentována červená a růžová vína z Moravy a celého světa.

Proč právě ve Velkých Pavlovicích? Jak říká čestný prezident SALONU ČERVENÝCH VÍN Profesor Vilém Kraus: „Velké Pavlovice jsou středem ekologického bioregionu, ve kterém se na těžkých půdách s vysokým obsahem hořčíku rodí prvotřídní moravská červená vína. Červená vína z této podoblasti se vyznačují zvláštním charakterem, který je typický pro středoevropské vinařství a je přitažlivý pro pití jako doprovod k pokrmům tohoto regionu.“

Cílem festivalu je prezentace a soutěžní porovnání červených vín s garantovaným původem na Moravě a v Čechách s víny dováženými. Kontraktační den (24. listopadu) bude určen pro setkání vinařů, distributorů s nákupčími maloobchodu, gastronomie a speciálních prodejen vín. Druhý den 25. listopadu se otevře veřejná degustace SALONU ČERVENÝCH VÍN 2006.

Kontakt: Martin Prokeš, tel: 606 685 594, martin.prokes@forummoravium.cz