Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nejen s hlavou v oblacích aneb Den dětí nejen s letadly opět po roce ve Velkých Pavlovicích

Sobota 3. června 2023 patřila ve Velkých Pavlovicích již tradičnímu Dni dětí na letišti. Počasí přálo a návštěvníků během dopoledne stále přibývalo. 

Na letišti se slétla spousta letadel, vystaveny byly moderní traktory, rovněž osobní automobily i motocykly minulého století a současná hasičská technika. Nechyběl ani skákací hrad, který zapůjčila firma Nordic internet. 

Velký ohlas měla letadla Zlín Z 50, práškovací letadlo Z 37 Čmelák, replika japonského letounu „Zero“ a vrtulník Robinson R22. Všechny děti obdržely hned u vstupu drobné dárky a zářily spokojeností. Každý měl také možnost zúčastnit se zážitkového letu v letadle Cessna  C172. Celý den si užily nejen děti, ale i jejich rodiče.

Velký dík za spolupráci a organizaci patří Leteckému klubu Nad krajem André z.s., městu Velké Pavlovice, místním hasičům, majitelům silniční techniky, firmám Nordic internet, Grontech - AGRO, Agrotec, Modrohorské humno a v neposlední řadě vinařům a učitelkám zdejší školy.

Letecký klub Nad krajem André a SDH * Den dětí nejen s letadly 2023 na letišti ve Velkých Pavlovicích

Text: Pořadatelé a organizátoři akce Den dětí nejen s letadly / Foto: Oldřich Otáhal / 6.6.2023