Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nej a kuriozity aneb co ochutnáte na letošní Promenádě

Vína letošní Promenády červených vín bude možné ochutnat již za několik málo dnů. Abychom vás patřičně naladili, přinášíme několik zajímavostí, nej a také trochu exotiky.

Největší kolekci vín o devíti vzorcích dodala k degustaci IV. ročníku mezinárodní soutěžní přehlídky velkopavlovická firma Vinařství Radomil Baloun, která nemá v současné době, co se týče úspěchů na zahraničních výstavách a prezentacích, konkurenta v rámci celé České republiky. Titul Nejlepší kolekce vín získalo shodně Vinařství Radomil Baloun.

Největší kolekci zahraničních vín dodala firma Gedevani s. r. o. z Gruzie - těšit se můžete na vinné perličky pod cizokrajnými názvy jako Saparavi, Mukuzani, Napareuli, Teliani, Pirosmani, Akhasheni a nebo Ojaleshi. 

Aby statistiky nebylo málo, nabízíme další čísla - vystavovatelů je letos celkem 34, vzorků vín 118, avšak Champion může být jen jeden - tím se letos stalo víno Cabernet Sauvignon 2006 z Vinařství Leoš Horák Vrbice.

Všechna vína můžete ochutnat už tento pátek a sobotu vždy od 14.00 do 22.00 hod. Samotné vyhlášení oceněných vín a předávání diplomů vinařům začne v pátek po čtrnácté hodině odpolední - i tento slavnostní ceremoniál, který bude moderovat bývalý moderátor Rádia Dyje Rastíno Janovíček, bude přístupen veřejnosti. O kulturní program se postará oblíbená cimbálová muzika Slovácko ml.. Vybírat budete moci dle přehledného katalogu, jež získáte společně s degustačním sklem a vstupenkou.

 

Neváhejte a přijďte ochutnat výborná červená vína,
již nyní vás srdečně zvou pořadatelé a vinaři!

 

NOVINKA - stáhněte si KATALOG Promenády ZDE ve formátu XLS již nyní!

 

www.baloun.cz   *   www.vinarstvihorak.cz   *   www.gedevani.cz