Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nedělnímu odpoledni kraloval barevný krojovaný průvod

Snad každý, kdo se v neděli, 19. srpna 2012, zdržoval ve Velkých Pavlovicích, nedočkavě vyhlížel v ulicích našeho města slavnostní hodovní průvod. Velkopavlovičtí občané, jejich hosté i náhodní návštěvníci se mohli radovat z pohledu na nádherné a bohaté kroje, které zdobily děti, dívky a chlapce i některé ze dříve narozených v takřka nekonečném průvodu. Za doprovdu řízné dechovky v jeho čele kráčely čtyři páry stárků a čtyři páry sklepníků. Těmto šestnácti vyvoleným členům chasy je každoročně právem věnována největší pozornost. Nutno však připomenout, že neobvykle početný průvod, kterým jsou velkopavlovické hody proslulé daleko za svými hranicemi, tvoří více než 250 dětí a mladých lidí v krojích.

Všem krojovaným, ať už s funkcí stárkovskou či sklepníkovskou, ale i ostatní chase a jejich nadšeným a obětavým rodinám je třeba upřímně poděkovat za udržování tradic a účast na přípravě, organizování a pořádání třídenního hodovního maratonu.  Je skvělé a obdivuhodné, že se v našem městě a v jednotlivých rodinách najde tolik ochotných dospělých a tolik mladých nadšenců, aby zvládli připravit slavnostní kroje, postarat se o dechové hudby, organizační záležitosti, přípravu sokolovny a sóla a ještě se na tři dny obléknout do kroje a vyrazit na hodovní zábavu. Poděkování jistě patří také městu Velké Pavlovice a TJ Slavoj, jejichž zaměstnanci a členové jsou v době přípravy a v době konání hodů vidět doslova na každém kroku.

 

Stárky, sklepnice a sklepníky můžete v průvodu vidět v následujícím pořadí:

Monika Nesvadbová a Martin Buchta
Eliška Veverková a Miroslav Gajdošík
Edita Fůkalová a Jiří Schäfer
Barbora Grůzová a Jan Pleskač

Veronika Halmová a Roman Halm
Lenka Michnová a Jan Schäfer
Melinda Hiclová a Tomáš Nesvadba
Magdaléna Gazdová a Jaromír Hasík

 

Fotografie  z nedělního odpoledne si můžete prohlédnout po kliknutí na snímek...

 

Foto © 2012 Věra Procingerová

 

20-08-2012 RD