Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nedělní slavnost Božího Těla a Prvního svatého přijímání

Neděle 10. června 2012 byla pro velkopavlovické farníky zvláště svátečním dnem. Ve slavnostně vyzdobeném kostele se slavily hned dva svátky.  První z nich Tradiční Slavnost Těla a Krve Páně lidově Boží Tělo nepokazil ani deštík, jež je v posledních dnech pro nás samozřejmostí.

Průvod městem je ve Velkých Pavlovicích již tradicí a letos tomu nebylo jinak. Otec Marek Kardaczyński nesoucí nejsvětější svátost se společně s farníky zastavil u čtyř oltářů, kde se společně pomodlili. Je obdivuhodné s jakou obětavostí a pokorou se každoročně o přípravu a zdobení oltářů, starají, rodiny pana Ladislava Veverky, Františka Veverky, Stanislava Kostrhuna a Jany Konečné.

Druhou slavností, pro samotné aktéry velmi významnou, bylo první svaté přijímání. Po tříleté přípravě, tuto svátost přijaly Terezie Hiclová, Martin Grůza, Štěpán Fůkal a Ondřej Bank. Drobná nervozita rodičů, kteří byli aktivně zapojeni do průběhu mše, nebyla vůbec třeba. Děti to vzorně zvládly, za což patří veliký dík paní Mileně Melicharové, která je po celou dobu na tento velký den pečlivě připravovala.

Bc. Martina Hiclová

 

Fotogalerii ze Slavnosti Těla a Krve Páně a Prvního svatého přijímání
ve Velkých Pavlovicích otevřete po kliknutí na obrázek...

 

Foto © 2012 Michal Grůza

 

 

12-06-2012-BK