Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nedělní odpoledne s mládežnickými dechovkami

V neděli 8. června 2014 uspořádala Základní umělecká škola a Město Velké Pavlovice ve spolupráci s Ekocentrem Trkmanka již VII. ročník Přehlídky mladých dechovek Mirka Pláteníka, na které letos vystoupily celkem tři dechové soubory.

Jako první se příznivcům dechovky z Velkých Pavlovic i okolních měst a vesnic, kteří se dostavili navzdory tropickému vedru, představila dechová hudba ZUŠ Veselí nad Moravou pod vedením pana učitele Jiřího Šticy, jako druhá vystoupila dechovka ze ZUŠ Čejkovice s dirigentem Mgr. Vlastimilem Kratochvílou a na závěr zahrála velkopavlovická dechovka MgA. Zbyňka Bílka.

Všechny kapely předvedly perfektně nastudovaný repertoár, ve kterém zazněly klasické dechovkové kusy i ukázky moderní taneční hudby, zazněly skladby orchestrální se sóly pro trumpetistku, klarinetistku i tubistu, zazpívali sólistky i sólisté – všichni tradičně oděni v nádherných lidových krojích. Vynikající pěvecké výkony opět předvedli zpěváci velkopavlovické dechovky Eliška Vomáčková, Lýdie Procingerová a Standa Prachař.

Pořadem jako vždy provázeli vtipně a vesele manželé Stanislava a Zbyněk Bílkovi, kteří i na přání publika zazpívali za doprovodu velkopavlovické dechovky s malým bubeníkem Martinem Bílkem taneční  píseň Sentimentální, kterou před léty zpívala paní Simonová s panem Chladilem…

Odpoledne s dechovkami se vydařilo, příjemný stín postupně zahalil celé nádvoří Ekocentra Trkmanka  a bylo co poslouchat, milovníci dechové hudby si zaručeně přišli na své.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová předala panu učiteli MgA. Zbyňku Bílkovi velkou kytici jako poděkování za jeho dlouholetou práci s dechovým souborem a za založení a udržování tradice pořádání festivalů mládežnických dechovek, která má dnes již nezastupitelné místo v kulturních akcích Města Velkých Pavlovic.

Velké poděkování patří všem muzikantům a zpěvákům, jejich dirigentům, paní Jitce Pláteníkové za zajištění občerstvení pro vystupující, Městu Velké Pavlovice, Ekocentru Trkmanka a zvukaři panu Kalivodovi.

Milí příznivci dechovek, nashledanou příští rok na dalším Festivalu dechovek
na památku výborného muzikanta Mirka Pláteníka!

 

Milena Karberová, ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice


 

Fotogalerii ze VII. ročníku Festivalu mladých dechovek Mirka Pláteníka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Ing. Zdeněk Karber

 

 

 

 

09-06-2014-BK