Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nedělní nálož masek, smíchu a dětského štěstí

Taťka Šmoula s hastrmanem řádící v tunýlku, Sněhurka plazící se vedle pekelnice a klauna, motýlek přetahující se s lanem… Blázinec? Ale kdepak!

To se jen po tříletém spánku opět probudilo jedno malé království plné princezen, čarodějnic, pirátů, smrťáků, příšerek, motýlků a berušek, pistolníků a dalších bytostí. Tuto neděli se totiž v místní sokolovně konalo maškarní odpoledne pro děti. A ten byl první v životě nejen pro ty nejmenší, ale také pro většinu 4letých dětí.

O to větší paráda to ale byla! Hasiči si připravili kromě skvělé hudby také spoustu soutěží, takže se děti mezi svým řáděním mohly zapojit třeba do zápolení při podlézání hadic či nošení pingpongového míčku na lžíci. Nebo si zkusily pořádnou koulovanou s novinovými koulemi či, při slavné „Jede, jede, mašinka“ zamířil had dětí nadšeně do připraveného hasičského tunelu. Tento tunel měl úspěch u dětí naprosto kolosální, proháněly se v něm od začátku až do úplného konce vydařeného odpoledne. Mezitím řádily na parketu nebo si šly vyzvednout svou výhru v připravené tombole.

Jen nerada opouštěla více než stovka rozdováděných masek sokolovnu po posledním odehraném kousku… A rodičům, či prarodičům, kteří se konečně zas mohli potkat na takovéto akci, se také očividně domů nechtělo. A to je jednoznačná pochvala, která se nemusí ani vyslovit.

Za všechny nadšené děti  i rodiče bych ráda poděkovala za tuto povedenou akci všem místním hasičům, kteří akci perfektně připravili a uspořádali ve svém volném čase a za notné pomoci svých vlastních příbuzných, své „hasičské mládeže“ a také DJ Tondovi Schäfferovi za moderování a hudbu.

SDH * Dětská maškarní diskotéka pro děti

Text: Lucie Gawlová / Foto: Oldřich Otáhal / 11.4.2022