Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Neděli jsme si užili ve Vídni

Městská knihovna a Gymnázium Velké Pavlovice nabídly na neděli 9. června tentokrát jarní jednodenní zájezd do Vídně. Cílem byly slavné fantaskní stavby Hundertwasser Haus a Hunsertwasser Village, aby se všichni mohli přesvědčit, že ve světě architektury často existují i jiné než rovné čáry. Jejich autorem je vídeňský rodák Friedrich Stowasser a před 30 lety vyvolaly mezi obyvateli Vídně doslova poprask.

Jak dokazují pořízené fotografie, většina z našich výletníků následně zvolila stejnou vycházkovou trasu přes zahrady Belvederu, kolem Karlskirche, s odpočinkem u fontány na Schwarzenbergerplatz, kolem vídeňské Opery až ke Stephansdomu.

V krásném slunečném počasí jsme se společně s dalšími stovkami návštěvníků vídeňské odpočinkové zóny těšili posezením v zahrádkách kaváren a cukráren, drobnými nákupy, nebo rozhledem z vyhlídkové věže kostela sv. Štěpána.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Nedělní výlet do Vídně  * fotogalerii č. I - otevřete kliknutím ZDE

Nedělní výlet do Vídně  * fotogalerii č. II - otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2013 Mgr. Dana Růžičková

10-06-2013 PV