Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nechoďte zbytečně k lékaři pro recept

Ceny volně dostupných léků jsou na webu Všeobecné zdravotní pojišťovny – www.vzp.cz. Užitečnou službu nejen svým klientům tímto přináší VZP, jež vnesla do zmatků kde a co platit sama řád. Na webových stránkách (prokliknete se přímo ZDE) zveřejnila seznam volně prodejných léčivých přípravků. Je tak možné získat údaje o tom, které léky lze koupit bez předpisu a jaká je jejich orientační cena. 

Navíc v sekci věnované lékařům může na uvedeném webu každý najít informace o všech lécích. Tedy i o těch, které jsou jen na recept. Tento seznam obsahuje vedle orientační částky i vejvyšší možnou úhradu proplácenou zdravotními pojišťovnami, jaký specialista a za jakých podmínek může lék předepsat a další informace. Každý se tak může z pohodlí domova u volně prodejných léků přesvědčit, zda se mu vyplatí běžet k lékaři a zaplatit kromě doplatku v lékárně dalších třicet korun za recept. Anebo si dopředu porovnat cenu příparavků ve stejné lékové skupině a nenechat se nalákat na předražené produkty.

(Zdroj: Ekonom)