Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nebylo by Vánoc bez mše Svatoštěpánské

Křesťanské Vánoce ve Velkých Pavlovicích jsou každoročně oslavovány především v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Počínaje Štědrým dnem jsou zde denně slouženy mše svaté. Na svátek sv. Štěpána  byla mše dle letité tradice věnována chlapcům z Velkých Pavlovic, ale také hudbě a zpěvu v podání dechové kapely ZUŠ Velké Pavlovice pod vedením MgA. Zbyňka Bílka a dívčímu pěveckému sboru Květoslavy Jarošové a Mileny Karberové.

Děti zahrály a zazpívaly nejznámější a zároveň i nejkrásnější české a moravské koledy, za což v závěru mše sklidily obrovský spontánní potlesk a poté také od pana faráře sladkou čokoládovou odměnu. Kostel byl nádherně vánočně vyzdoben a nechyběl zde ani Betlémek s dětmi oblíbeným černouškem, který byl drobotinou doslova obležen.

V rámci mše připomněl pan farář také blížící se Tříkrálovou sbírku, která se ve Velkých Pavlovicích uskuteční od pátku do neděle 6. až 8. ledna 2012. Předem všem poděkoval za vlídné přijetí koledníků a také za finanční dary pro potřebné.

 

Karolína Bártová

Fotogalerii ze Svatoštěpánské mše svaté
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Karolína Bártová, Ing. Zdeněk Karber

 

26-12-2011-BK