Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nebílovské vinobraní 2015

Zástupci spolku Víno z Velkých Pavlovic i velkopavlovického turistického informačního centra reprezentovali v sobotu 19. září město i region na tradičním vinobraní v obci Nebílovy u Plzně. Daleká cesta Rodinného vinařství Suský, Vinařství Halm, Vinařství Helena a Vinařství Vlastimil Řádek, Presúzního sboru a cimbálové muziky byla odměněna opravdu velkým zájmem a bohatou účastí návštěvníků.

K příjemnému zážitku kromě dobrého vína, pravého burčáku a místních gastronomických specialit jistě přispívá také romantické prostředí zámku, jaký byste v malé západočeské vesničce patrně ani nečekali. Za vlažné podpory státu jej místní nadšenci zeď po zdi, komnatu po komnatě opravují vlastními silami a vlastním nadšením.

Za účastí téměř 7 stovek návštěvníků, kteří přišli ochutnat velkopavlovická vína, stojí všechno, co připravili vinaři, pěvecké a hudební výkony pavlovických mužáků a muzikantů a jistě také skvělé počasí. Všechny návštěvníky jsme do Velkých Pavlovic poctivě pozvali, s pomocí našich propagačních materiálů. Líbila se také Kuchařka meruňkových receptů, kterou ocenily hlavně dámské návštěvnice vinařské slavnosti.

Nevšední zážitek pak připravili někteří zpěváci také nám, spolucestujícím na zpáteční noční cestě domů. Po celých pět hodin jízdy zpívali jednu písničku za druhou a věřte, ani jednu neopakovali dvakrát.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerie z VELKOPAVLOVICKÉHO VINOBRANÍ na zámku NEBÍLOVY u Plzně 2015

Fotogalerie I. * otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie II. * otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2015 Martin Otáhal a archiv Presúzního sboru

 

 


21-09-2015-BK