Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

(ne) Zapomenutí legionářští bráškové - Velkopavlovicko

V sobotu 6. dubna 2019 byla uvedena kniha „(ne) Zapomenutí legionářští bráškové Velkopavlovicko“ na veřejnost za přítomnosti starostů a kmotrů jednotlivých kapitol Bořetice, Horní Bojanovice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice, Vrbice, v Sokolovně v Kobylí s bohatým doprovodným programem.

Ve Velkých Pavlovicích jsme za přítomnosti autora pana Mgr. Františka Trávníčka na její představení navázali besedou hned v úterý 9. dubna. V podvečer se zaplnil sál Ekocentra Trkmanka jak potomky legionářů, tak těch, kteří mají zájem o informace o našich předcích. 

Kniha obsahuje přes 140 osudů legionářů, vojáků či pracovníků československé zahraniční armády v letech 1914 – 1920, spoustu fotografického materiálu doplněného mapami a odkazy na místa, kudy prošli za Velké války rodáci šesti obcí Velkopavlovicka - Bořetice, Horní Bojanovice, Němčičky, Kobylí, Velké Pavlovice a Vrbice. 

Kniha (ne)Zapomenutí legionářští bráškové - Velkopavlovicko je k dispozici na objednávku na adrese travnicek.f.frantisek@seznam.cz

(ne) Zapomenutí legionářští bráškové - Velkopavlovicko

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc, ředitelka Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 11.4.2019