Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Navštívili jsme naše kamarády ze školky, už chodí do první třídy

Za pár dnů proběhnou zápisy do prvních tříd. Ten čas ale letí. Vždyť se zdá, že je to nedávno, co usedli loňští předškoláci do školních lavic a už teď mají dvě třetiny první třídy za sebou. Je skvělé, že díky spolupráci mezi mateřskou a základní školou se uskutečňují společná setkání dětí a jejich pedagogů. 

Stává se milou tradicí setkávání dětí z řad předškoláků s prvňáky, která probíhají na střídačku v MŠ a v ZŠ. Program společně strávených chvil je vždy pestrý a zajímavý. V první jarní den naši předškoláci zavítali za kamarády do prvních tříd. Pozorně a s obdivem poslouchali, jak jen o něco starší kamarádi už dokážou číst čítankové příběhy. Formou hry obrázkového pexesa získali svého prvňáčkového patrona, se kterým společně plnili úkoly a který jim byl společníkem, průvodcem a asistentem po celou dobu ve škole. 

Seznámili se nejen s poutavým stylem výuky, ale také s prostory třídy, družiny a jídelny. Vyzkoušeli si i úkoly na interaktivní tabuli. Píseň „Proč kopřiva pálí“ si všichni zazpívali s radostí. 

Školkáčci odcházeli domů nejen s krásnými zážitky a s dárkem od prvňáčků vlastnoručně vyrobeným, ale také s pocitem těšení se, jak na zápis, tak na to, jak budou oni vzornými školáky. Děkujeme paní učitelkám a prvňáčkům za příjemně strávené společné chvíle. 

Mateřská škola * Návštěva dětí ze škole v 1. třídě základní školy

Text: Kolektiv pedagogických pracovníků Mateřské školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv Mateřské školy Velké Pavlovice / 3.4.2024