Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Návštěva seniorů ze Ždírce nad Doubravou

Na májové setkání do Velkých Pavlovic přijeli dne 22. května senioři z našeho družebního města Ždírec nad Doubravou. Hosty v Ekocentru Trkmanka přivítal místostarosta pan Zdeněk Karber a ředitelka ekocentra paní Zita Dvořáková.    

Po prohlídce zařízení a po chutném obědě, na místo poledního odpočinku, hosté vyjeli za poznáním okolí Pálavských vrchů. Prvním zastavením byla přehradní hráz u Nových Mlýnů, dále prohlídka stálé muzejní expozice „Věk lovců a mamutů“ v Muzeu v Dolních Věstonicích. Nostalgického zavzpomínání na mladé časy si hlavně ženy užily na výstavě retro kočárků a panenek v Horních Věstonicích. Autorkou této velké sběratelské kuriózní výstavy je naše občanka paní Iva Veverková, rodačka z Horních Věstonic. Putování krajem pak završila okružní cesta Mikulovem.    

Májové setkání seniorů se v příjemné náladě odvíjelo až do podvečera v sále sokolovny, kam za hosty zavítali rovněž naši Přátelé country. Jejich přítomnost, ta je vždy a všude zárukou dobré nálady.     

Pěkný den strávený se Ždíreckými přáteli, které jsem měl tu čest tentokráte doprovázet, nebyl určitě tím posledním. Podobná vzájemná setkání občanů starší generace se budou určitě s radostí vždy opakovat. 

Dagmar Švástová a Ing. Přemysl Pálka, manager Modrých Hor

 

Fotogalerii ze setkání s přáteli ze Ždírce nad Doubravou
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Přemysl Pálka

27-05-2013 PV