Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Návraty za námetom do Velkých Pavlovic

V pátek 14. prosince 2018 přivítaly podkrovní prostory Městského úřadu Velké Pavlovice desítku dospělých výtvarníků ze Senice, našeho družebního města. Doprovázel je Štefan Orth st., učitel i výtvarník, člen Umělecké besedy Slovenské republiky. Všechny obrazy těchto výtvarníků vznikly ve Velkých Pavlovicích na konci července, kdy sem tato skupina opětovně zavítala, aby zachytila motivy naší krásné krajiny během horkého léta.

Na úvod vystoupila CM Palička, poté přítomné přivítal pan starosta Jiří Otřel a Štefan Orth st. navázal představováním jednotlivých výtvarníků. Většina z nich má civilní povolání, jen ve svém volném čase rádi kreslí nebo malují, a proto se setkávají v ZUŠ Senica, kde pod vedením Štefana Ortha st. vznikají zajímavá díla. Na závěr programu připomněla CM Palička koledami čas vánoční, a pak již všichni mohli zhlédnout obrazy s velkopavlovickou tematikou nebo si popovídat s jejich autory. 

Je krásné, že i letos jsme mohli společné setkání završit hudbou. Jeden z umělců, Roman Macko, hrál na kytaru a všichni přítomní mohli zpívat české i slovenské „hitovky“ nebo lidové písně. Byl to opět hezký večer, v němž nechyběla vřelost, radost ze společného setkávání, prodchnutá adventním časem, ale i silným uměleckým prožitkem.

Gymnázium * Vernisáž výstavy Návraty za námetom do Velkých Pavlovic

Text: Mgr. Renata Bláhová, zástupkyně ředitele Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal & Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 17.12.2018