Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Naučná stezka ZELENÉ PLÍCE NAŠEHO MĚSTA

Projekt Gymnázia Velké PavloviceZelené plíce našeho města“ vznikl v rámci dotačního programu, který finančně podpořil Jihomoravský kraj a Město Velké Pavlovice. Studenti gymnázia spolu s pedagogy a pracovníky Města Velké Pavlovice postupně shromáždili informace o dřevinách v intravilánu města. Zaměřili se zejména na zmapování a zdokumentování současného stavu zeleně – stromů a keřů v centru Velkých Pavlovic.

Studenti školy pod vedením Ing. Oldřicha Tesaře získané údaje důkladně vyhodnotili a získané poznatky zaznamenali do publikace, která popisuje původ, charakteristiku, využití a současný stav dřevin v našem městě. Samotnou publikaci doplňuje naučná stezka tvořena 25 kusy vybraných dřevin, které jsou označeny informačními tabulkami obsahujícími nejen botanické údaje, ale i zeměpisný původ a stručnou charakteristiku daného druhu.

Naučnou stezku doplňují dva informační panely, z nichž jeden je umístěn v budově gymnázia a druhý v parčíku u kostela na ulici Dlouhá a poskytují informace o místech růstu popsaných stromů a keřů.

 

Fotogalerii informačního panelu u kostela otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Věra Procingerová

15-03-2013 PV