Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Naši vinaři sbírali medaile za "velkou louží"

Moravští a čeští vinaři se letos již potřetí zúčastnili mezinárodní soutěže San Francisco International Wine Competition. Její již 34. ročník vynesl našim vinařům historicky největší úspěchy na náročném americkém kontinentě. Celkem si přivezli 92 medailí, z toho neuvěřitelných 10 velkých zlatých medailí, 7 zlatých, 36 stříbrných a 39 bronzových.

„Celkový zisk deseti velkých zlatých medailí je fenomenálním úspěchem našich vinařů, kterého se za Atlantikem ještě nikdy nepodařilo dosáhnout. Do soutěže se přihlásilo celkem 123 vín, z nichž získalo nějakou medaili 92 z nich, tedy skoro 3/4 celkově přihlášených. Jde o velké individuální úspěchy konkrétních vinařství, ale takto vysoký podíl oceněných vín samozřejmě vypovídá mnohé i o moravské a českém vinařství jako celku." říká ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín organizačně zajišťovalo. „Řada našich vinařství má ambici prosadit se na americkém trhu a s vizitkou světové první ligy ze San Francisco International Wine Competition jim to nepochybně půjde o to lépe," dodává ing. Krška.

Již 34. ročníku San Francisco International Wine Competition se letos zúčastnilo více než 4500 vín z celého světa. Velký úspěch zde zaznamenali i velkopavlovičtí vinaři.  Velkou zlatou medaili a tři stříbrné získalo Vinařství Lacina, jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové Vinařství V & M Zborovský, jednu stříbrnou Vinařství Mikulica a bronzovou VINIUM a.s.

 

Výsledky velkopavlovických vinařství na soutěži
San Francisco International Wine Competion:

 

Vinařství MikulicaRyzlink rýnský, pozdní sběr 2013stříbrná

Vinařství LacinaVeltlínské zelené, pozdní sběr 2013stříbrná

Vinařství LacinaMuškát moravský, pozdní sběr 2013stříbrná

Vinařství Lacina - Marek LacinaModrý portugal, pozdní sběr 2013stříbrná

Vinařství Lacina - Marek LacinaDornfelder, jakostní víno 2013 * velká zlatá

Vinařství V & M Zborovský,v.o.s.Medovina – Rosé 2012bronzová

Vinařství V & M Zborovský,v.o.s. *  Medovina 2013 * zlatá

Vinařství V & M Zborovský,v.o.s. *  Tramín červený, pozdní sběr 2013 * bronzová

Vinařství V & M Zborovský,v.o.s.Ryzlink vlašský, kabinetní víno 2013 * stříbrná

VINIUM a.s.Frankovka, pozdní sběr 2012bronzová

 

Více informací na www.wineofczechrepublic.cz

25-06-2014 PV