Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Národní soutěž vín

V sobotu 20. září hostila velkopavlovická sokolovna veřejnou prezentaci Národní výstavy vín Velkopavlovické vinařské podoblasti. Spolu s vyhlášením výsledků a předání ocenění úspěšným vinařstvím došlo i na milého hosta, svou novou vinařskou krimi Vražedné Chardonnay zde pokřtila novosedelská spisovatelka Věra Fojtová.

Posun termínu na září se tentokrát vinařům příliš nezdařil. Letošní ročník se zpočátku vyznačoval slabší návštěvností jak ze strany vinařů, tak i ze strany milovníků tohoto lahodného moku. Všude kolem nás předčasně vrcholí vinobraní, a proto tento nádherný slunečný den využívali téměř všichni majitelé vinic ke sběru hroznů a sokolovna se začala plnit až v pozdním odpoledni zároveň s mraky, které plnily oblohu nad sokolovnou. Ti, kteří na výstavu přece jenom přišli, zde mohli ochutnat nejlepší vína z Velkopavlovicka. Představen byl ucelený přehled vín přihlášených do Národní soutěže vín velkopavlovické vinařské podoblasti, včetně Šampiona a vítězů kategorií. K degustaci bylo připraveno bezmála 500 vín s původem hroznů z Velkopavlovicka, z nichž 36 získalo v soutěži zlatou, 83 stříbrnou a 27 bronzovou medaili.

Věra Procingerová


 

Fotogalerii z NÁRODNÍ SOUTĚŽE VÍN VELKOPAVLOVICKÉ VINAŘSKÉ PODOBLASTI
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Eva Bauerová

 

22-09-2014 PV