Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Náročný workshop

Náročný workshop – tak nazval amatérský video-kameraman, jeden z účastníků projektu Uměním poznáváme své sousedy realizovaného Městem Velké Pavlovice, svou krátkou video-nahrávku z Májových otevřených sklepů 2011 a z dvoudenního pracovního setkání, které probíhalo v prvním květnovém víkendu.

Tématem workshopu byla pro začínající i trošku zkušenější video-kameramany „reportáž“. Účastníci se tedy měli naučit, jak by měla být pro reportáž nahrávka koncipována, obsahově rozvržena, natočena, sestříhána, upravena a opatřena hudbou nebo průvodním slovem. Pro 10 amatérů z Velkých Pavlovic a ze Senice to věru nebyl nejlehčí úkol. Práce video-kameramana je především o technických znalostech a dovednostech, ke kterým se musí připojit také schopnosti dokumentární a reportérské. Na dokonalé zvládnutí tohoto úkolu patrně nebude stačit ani 12 měsíců trvání projekt.

Výstupem ze zmíněného workshopu bude společná krátká video-reportáž, na které účastníci stále ještě pracují pod vedením svého lektora, Bc. Jaroslava Beneše z Brna. Účastníci si také tvoří své vlastní krátké reportáže z materiálu, který během otevřených sklepů pořídili.

Informace o celkové realizaci projektu Uměním poznáváme své sousedy najdete ZDE.

 

Ukázku, o kterou se s námi video-kameraman podělil v rámci vedení
a monitorování projektu, si můžete prohlédnout ZDE

 

Vilém Huber

17-05-2011 PV