Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Náročný víkend velkopavlovických hasičů

Víkend byl opravdu na výjezdy velkopavlovických hasičů bohatý. V sobotu jsme vyjížděli k požáru trávy v sadu nad Velkými Pavlovicemi, u posklizňové haly. Další požár byl hlášen z Horních Bojanovic, kde hořelo v lese.
 
V neděli se hasiči prakticky nezastavili. Na oběd vyjížděli obě vozidla k požáru meze v trati Stará hora. Ve Staré hoře hořela mez o rozloze 8 x 150 metrů. Na mezi ohořely mladé ovocné stromky a oheň také proběhl pod zaparkovaným vozidlem. Vozidlu se naštěstí nic závažného nestalo. K místu zásahu jsme se prodírali velmi složitě a museli jsme použít i motorovou pilu na ořezání uschlého stromu a náletových křovin. Požár byl zlikvidován vysokotlakým proudem vody a také proudem vody z kbelíků :-)) Tatra 148 byla z  "našeho" požáru odvolána k dalšímu zásahu v katastru obce Velké Bílovice. Do Velkých Bílovic jeli ještě domácí hasiči a také jednotka z Hustopečí.
 
Odpoledne jela obě dvě vozidla k požáru trávy v Hustopečích. Tam se sjelo také více jednotek a opět došlo i na motorovou pilu. Z našeho vozidla byl hašen požár proudem vody "C".

Petr Hasil

 

Fotogalerii z víkendových zásahů otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SDH Velké Pavlovice

14-03-2011 PV