Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Náročný víkend mladých hasičů

V sobotu 10. května 2014 se konala soutěž mladých hasičů ve Cvrčovicích a jelikož to není zrovna nejblíže, museli naši mladí hasiči vstávat brzo ráno, aby stihli start soutěže. Nakonec jsme na soutěž dorazili jako první a díky tomu jsme si mohli vybrat místo pro naši „základnu“. Ještě než vám sdělíme výsledek soutěže, musíme poděkovat mladým hasičům z Bořetic, kteří skvěle doplnili naši sestavu a jen díky nim jsme vůbec mohli soutěžit.

Tak a teď už výsledky. Mladší žáci díky skvělému času 23,95 sekund skončili na krásném sedmém místě, starší žáci díky nejlepšímu času sezony 20,94 sekund skončili na místě osmém.

A teď už jdeme na neděli. A co že se v neděli dělo? No dělo se toho hodně, poprvé se totiž v novodobé historii mladých hasičů konala soutěž v požárním útoku na domácí půdě. Příprava byla dlouhá, vyčerpávající. Mladí hasiči se na první domácí vystoupení velice těšili.

Nedělní ráno ovšem nebylo tak pěkné, jak jsme čekali. Bylo oblačno a pršelo. To nám ovšem náladu nezkazilo. Sešli jsme se na perfektně nachystaném hřišti u rybárny. Týmy pomalu přijížděli a déšť ustal. Soutěž se rozjela. Přijeli i pozvaní hasiči ze slovenských Voderad.

Po menší komplikaci s rozdělovačem šli naši mladší žáci na start jako čtvrtí v pořadí a s časem 24,96 sekund skončili na celkově šestém místě, což určitě v těchto ztížených podmínkách nebylo špatné umístění. Starším žákům se tak nedařilo, zamotala se jim totiž hadice, kvůli které svůj pokus nedokončili a skončili tak na děleném devátém místě.

Na závěr mi dovolte poděkovat všem, co se podíleli na přípravách domácí soutěže
a hlavně míří poděkování a velké uznání našim mladým hasičům i hasičům z Bořetic
za obrovskou snahu a bojovnost, kterou předváděli po celý víkend.

Michal Procinger


 

FOTOGALERIE z dětských hasičských závodů

Blok č. I * otevřete kliknutím ZDE (Foto © 2014 Ludmila Podešvová)
Blok č. II * otevřete kliknutím ZDE (Foto © 2014 Michal Procinger)

 

Foto © 2014 Michal Procinger

 

 

13-05-2014-BK