Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Náročné dny..., i to se musí zvládnout

Jsou záležitosti dlouhodobě plánované a potom jsou ty neplánované předvídatelné a neplánované nepředvídatelné. Velkopavlovické hasiče se za posledních 14 dní potkaly všechny. 

Mezi dlouhodobě plánované akce můžeme zařadit školení - přesněji kurz velitelů. Tento kurz probíhá od 21. do 25. června v Tišnově a z Velkých Pavlovic na něj byli vysláni Martin Buchta a Petr Hlávka. Další hasič měl od 21. června naplánovaný lékařský zákrok a další dovolenou. Plánována byla i asistence vozidla s třemi hasiči na automobilových závodech konaných v pátek 18.června a v sobotu 19. června.

Do toho všeho se vmísilo neplánovaně mezi naše kluky virové onemocnění. Bylo však předvídatelné, že se bude šířit dál.

To všechno není konec. Velkopavlovičtí hasiči 10. a 13. června byli přivoláni k resuscitacím osob..., neplánovaně nepředvídatelně. Dne 21. června dopoledne se zúčastnili plánovaného cvičení v Popicích na letišti, aby si procvičili plnění vaku vodou zavěšeného na vrtulníku a také plnění speciálního letadla na hašení lesních požárů.

V pondělí navečer byla velkopavlovická jednotka neplánovaně, ale asi předvídatelně, povolána k odčerpávání vody do Bořetic (penzion Mlýn), v pondělí večer do Velkých Pavlovic (sklep pod RD) a v úterý odpoledne opět do Bořetic (vinný sklep). Krušné chvíle pro naše hasiče.

Ty krušnější však zažívali lidé i hasiči v pondělí 21. června o 16 kilometrů vzdušnou čarou dál..., v Dolních Bojanovicích, kde se voda valila ulicemi obce. Dle serveru Novinky.cz zde byl celkový úhrn srážek 176 mm (může být zkresleno krupobitím). Na tak velký přísun vody není připraven nikdo a nikde. Držíme pěsti, ať se vše zvládne uklidit co nejdříve a také pevné nervy.

SDH * Z náročné činnosti Sboru dobrovolných hasičů - povodně i cvičení

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Archiv SDH Velké Pavlovice & Petr Hasil / 23.6.2021