Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Napsali o nás ... z týdeníku Moravský Jih

Vinné sklípky a dobré víno lákalo turisty * VELKÉ PAVLOVICE (luk) - Stovky návštěvníků z celé republiky, Slovenska a Rakouska procházeli se skleničkami v rukou v sobotu 7 dubna Velkými Pavlovicemi a brali sklípky místních vinařů útokem.

Zdá se, že na jihu Moravy se tradice otevřených vinných sklepů a nabídka lahodného moku z produkce moravských vinařů začíná stávat tradicí. Po velmi úspěšném putování za vínem v sousedních Velkých Bílovicích, našli milovníci dobrého vína cestu i do Pavlovic. A mohli nejen ochutnat vynikající moravská vína, ale nahlédnout i do velkých provozů místních vinařských firem a nebo obdivovat staré habánské sklepy.

Byly jich otevřeny téměř dvě desítky a z nich ten nejstarší, místního vinaře  Pavla Laciny pochází dokonce ze 16. století. „Nabízím tradiční vína, které se na jižní Moravě pěstují, Tedy Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Modrý Rulandské bílé, nebo Frankovku. Tato akce je užitečné nejen z obchodního hlediska, ale hlavně se při ní podaří navázat kontakty. Když lidem chutná, najdou si k nám příště cestu zase,“ uvedl Lacina, který ročně vyprodukuje kolem 30 000 lahví vína. „Z Pavlovic odebíráme víno pro naše zákazníky již několik let, proto jsem si tuto akci nenechal ujít a přijel i s několika přáteli. Jsme doslova nadšení, nemá to chybu,“ konstatoval František Škabroud, který pracuje jako šéfkuchař v pražské vyhlášené bohémské vinárně Slavia Akci, kterou zaštítilo město a připravili ji členové Občanského sdružení Víno z Pavlovic si pochvalovali i místní podnikatelé. Nejen vinné sklípky, ale i místní restaurace a ubytovny byly beznadějně obsazeny. „Chceme propagovat nejen produkty našich vinařů, ale vše, co může naše město v turistickém ruchu nabídnout,“ řekl místostarosta Velkých Pavlovic Ing. Zdeněk Karber. 

(Moravský Jih - 10. 4. 2007)