Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Napsali o nás ... z deníku Mladá fronta Dnes

Internet dobývá i malé vesnice * Jižní Morava (vha) - Včera v poledne hlásili ve Velkých Pavlovicích, že ve zdejším družstvu přijmou dojičku. Na internetu to však místní četli už ráno. Webové stránky zde aktualizují tak často, že mnohdy předběhnou místní rozhlas. 

Obcí, z jejichž webových stránek se lidé dozvědí jen historické informace, v kraji valem ubývá. Stránky jsou přehlednější, plné obrázků a kromě jízdních řádů, telefonních seznamů i ordinačních hodin a dalších důležitých informací si některé obce vymýšlejí na web i speciality. V Pohořelicích, ale i jinde posílají zájemcům hlášení místního rozhlasu i e-mailem a v Dambořicích na internet zase například pověsili rady, jak v archívech hledat předky. 

Rychlost je tím nejdůležitějším. „Máme perfektní způsob vkládání zpráv a můžeme je doplňovat i z domu,“ líčí Karolína Bártová z městského informačního střediska ve Velkých Pavlovicích, proč jsou rychlejší než rozhlas a proč mají aktuality i o víkendu.

Ve Velkých Pavlovicích jsou tak hbití, že krátce na to, co místostarosta uviděl na listech meruněk skvrny, na stránkách se objevila zpráva o hnědnutí listů s fotografií a doporučením, jak stromy ošetřit.

„Hned jak jsem ji dala na internet, poslala jsem manželovi e-mail, ať se na to podívá. Meruňky máme v sadu taky,“ popisuje Karolína Bártová, jak se teď i na malém městě šíří zprávy moderním způsobem.

Ještě tomu tak zřejmě není všude, protože například horkou novinkou na webu Ivanovic na Hané byla včera zpráva z jedenáctého března a pozvánka na akci, která se konala před čtrnácti dny….

(Mladá fronta Dnes, příloha Jižní Morava - 12. 4. 2007)