Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Naďa Horáková příbuzné nevraždí

V úterý 30. dubna se ve výstavním sále velkopavlovické radnice konala beseda s jihomoravskou spisovatelkou Naďou Horákovou. Autorka historických detektivek a současných detektivních příběhů žije s manželem i syny v nedalekých Mutěnicích a jako jedna z mála spisovatelů se stále věnuje svému civilnímu povolání – je učitelkou na Základní škole v Dubňanech. Své tvorbě se věnuje již téměř 15 let, její první knihou byla „Karlštejnská bestie aneb Kletba zapomenutého kněze“ a brzy nato vyšla pro nás obzvlášť přitažlivá „Kronika zapomenutého templáře“ z prostředí čejkovické templářské tvrze.

Velmi sympatická a příjemná dáma, která se civilně jmenuje Naděžda Horáková, nám na besedě přečetla úryvek ze své knihy „Brněnské nevěstky“ a povyprávěla nám o svých plánech do budoucna, o tom, jak takový historický román nebo detektivka vzniká, co vše si autor musí zjistit, nastudovat a konzultovat s odborníky.

Ve své poslední knize Brněnské nevěstky, o které se na besedě nejvíce mluvilo, se inspirovala skutečnými událostmi, které se staly v polovině 14. st. v Brně. Kniha je prvním dílem třídílné série Mocní a ubozí Markrabství moravského, do které budou patřit i příští knihy „Ženy na pranýři“ (kniha vyjde v červnu 2013) a „Brněnské Židovky“.

Na závěr příjemného posezení u čaje a koláčků zbyl prostor pro zvídavé dotazy čtenářů i nezbytnou autogramiádu. Doufáme, že zájemci, kteří na setkání přišli, si odnesli jenom pěkné pocity a spoustu zajímavých informací. Třeba o tom, že Naďa Horáková zatím ve svých detektivkách „nezavraždila“ žádného ze své rodiny, ani své přátele, známé či spoluobčany.

Věra Procingerová a Mgr. Dana Růžičková

 

Fotogalerii z besedy otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Věra Procingerová

02-05-2013 PV