Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nabídka zapůjčení SOS tísňového tlačítka

Tísňová péče je služba osobám, jejichž schopnosti jsou sníženy z důvodu věku, onemocnění nebo postižení a u kterých existuje riziko osamocení a tím nedostupnosti neodkladné nutné pomoci v situacích, které nejsou schopni nebo nemohou zvládnout vlastními silami.

Jedná se o známé situace např. u seniorů – pády v domácnosti s nemožností vstát a přivolat pomoc, zdravotní komplikace, náhlé zhoršení zdravotního stavu (infarkt, mrtvice apod.), úrazy nebo také nečekaná návštěva s cílem kriminální činnosti. Pozdním řešením těchto situací, kdy člověk zůstává bez možnosti přivolat si pomoc, dochází k fatálním následkům a zásadnímu zhoršení kvality života.

Uživatel má k dispozici speciální přístroj a SOS tísňové tlačítko na ruku, jehož stisknutím si může kdykoliv přivolat pomoc.

Girasole, sdružení pro pomoc a rozvoj z.s. hledají občany (případně jejich blízké), kterým tato služba může být prospěšná a nabízí jim zapojení do projektu, tedy DLOUHODOBÉ ZAPŮJČENÍ přístroje (v hodnotě až 6.000 Kč.) a připojení do systému s prakticky nulovým nákladem.

Pokud máte jakékoliv dotazy, můžete využít telefonů 775 246 953 nebo 775 480 954, případně mailu info@girasole.cz.

Podrobné informace o tísňové péči získáte po kliknutí ZDE.

Text: Mgr. Miroslav Prchal, DiS. / 11.4.2017