Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na ZŠ proběhlo I. kolo sběru starého papíru

Se začátkem nového školního roku se rozbíhají akce školy. Jednou z nich je tradiční soutěž ve sběru starého papíru jednotlivců i třídních kolektivů. Ve středu 21. 9. 2016 proběhlo první kolo. Bylo odevzdáno celkem 14 900 kg a toto množství odvezla čtyři plně naložená auta firmy Stavosur z Hustopečí.

Nejlepšími sběrači na I. stupni naší školy byli Samuel Rozsíval, druhé místo obsadil Tobiáš Baloun a třetí místo patří Anně Kašpárkové. Na II. stupni nejvíce odevzdal David Dobšák, na druhém místě se umístil Adam Bubík a třetí místo patří Valérii Juřičkové. Vítězné třídní kolektivy jsou 7. B a 3. A.

Pro nejlepší sběrače firma Stavosur připravila lákavé odměny v podobě dárkových balíčků, vítězná škola okresu Břeclav obdrží finanční odměnu. V loňském roce jsme v TOP 10 nejlepších sběračů okresu Břeclav měli hned dva žáky naší školy -  Davida Dobšáka a Samuela Rozsívala. Oba jmenovaní obdrželi koloběžku od pořádající firmy Stavosur Hustopeče.

Získané finanční prostředky poputují do DOMINA – sdružení rodičů a přátel základní školy. Z těchto prostředků budou potom hrazeny pracovní sešity do anglického jazyka, příspěvek na dopravu na sportovní soutěže a lyžařský výcvikový kurz, dárky pro prvňáčky, knížky pro účastníky akce Noc s Andersenem, odměny za vědomostní soutěže, určitá část slouží k zajištění vánoční diskotéky a Mikuláše. V souhrnu se získané peníze vracejí zpět k žákům.

A co dodat na závěr?  Každý má šanci zabojovat o umístění v této soutěži. Kol bude celkem pět. Jedno již máme za sebou, další proběhnou v měsíci listopadu, lednu, březnu a poslední bude v květnu.

Text: Ing. Lenka Bukovská / 27.9.2016