Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na základní škole zápolí ve vědomostních olympiádách, na řadě byla němčina a matematika

Školní kolo olympiády v německém jazyce

Od 7. ročníku se na naší škole vyučuje jako druhý cizí jazyk němčina. Vzhledem k naší poloze - Rakousko je od naší obce „co by kamenem dohodil“ - je znalost německého jazyka skutečně praktická, a tato skutečnost je určitou motivací také pro naše žáky.

V úterý 7. února  2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce. Soutěže se zúčastnilo celkem 6 žáků z třídy 9.A, 3 chlapci a 3 děvčata. Postupně žáci projevili své dovednosti ve čtyřech jazykových disciplínách: porozumění mluveného textu, popis obrázku, jazyková reakce na danou situaci a stěžejním úkolem bylo samostatné vyprávění na zadané téma. S nadšením se soutěže zhostily především zúčastněné dívky, které se nakonec také umístily na prvních místech. 

Výsledné pořadí soutěže:
1. místo Soňa Nečasová
2. místo Natálie Morozjuková
3. místo Eliška Křivková 

Všichni soutěžící dostali za svou účast i za svůj výkon patřičnou odměnu. Věřím, že jim soutěž přinesla nejen radost, ale také odhodlání se v němčině i nadále zdokonalovat. 

Mgr. Martina Dobrucká

Okresní kolo Matematické olympiády 5. a 9. ročníků, ZŠ Velké Pavlovice

V úterý 24. ledna 2017 proběhlo v prostorách Základní školy Velké Pavlovice okresní kolo Matematické olympiády 5. a 9. ročníků.

V kategorii 5. ročníků soutěžilo se třemi matematickými příklady 16 žáků okresu Břeclav. Velmi zdařile si počínali i zástupci naší školy. Nemocnou Jitku Hádlíkovou nahradil Stanislav Prát z 5.A a obsadil krásné 6. místo se ziskem 6 bodů, hned za ním na 7. místě se umístil se ziskem 4 bodů David Peš z 5.B.

V kategorii 9. ročníků se čtyřem matematickým příkladům věnovalo 19 žáků okresu Břeclav. Opět byli šikovní i naši dva zástupci z 9.A. Matěj Klemanta se ziskem 10 bodů obsadil 10. místo a Filip Šlancar s 8 body zaujal 11. pozici.

Velice děkujeme všem soutěžícím za poctivý přístup k řešení úkolů a některým k vynikajícím výkonům. V kategorii 9. ročníků tři žáci (Gymnázium Břeclav, Gymnázium Mikulov) získali plný počet bodů. Všem postupujícím přejeme dobré nápady i pro další kolo soutěže.

Nejvíce děkujeme našim čtyřem reprezentantům. Odvedli v přípravě i samotném okresním kole velmi dobrou práci. Nechť se jim stále daří řešit matematické příklady a nacházet řešení také v různých složitostech života. Matějovi a Filipovi ať se podaří využít získaných zkušeností ze soutěže i na přijímacích zkouškách a posléze při studiu na střední škole.

Mgr. Jiří Slavík

Text: Mgr. Martina Dobrucká & Mgr. Jiří Slavík, Základní škola Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 15.2.2017

ZŠ * Okresní kolo matematické olympiády na Základní škole Velké Pavlovice