Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na víkendovce Cyril, Metůd sú, hlaholici přinesú

Letošní zprávu z víkendovky v Těšanech začneme trochu netradičně, a to citací (s drobnými opravami gramatických chyb) dětí, které odpovídaly na otázku, proč vlastně jezdí do Těšan: Jezdím do Těšan, protože mám ráda společenství dětí, které se tady schází (Hanka), protože se vždy těším na kolektiv, vědomosti a fotbal (Bára), protože se těším na kamarádky a soutěže (Katka), protože mě to tu baví a užívám si to tu, líbí se mi to tu (Natálie).

Na letošní víkendovce se sešlo třicet jedna dětí a pouhé dvě z toho byly v Těšanech poprvé. Proto se vedoucí scházeli zodpovědně už dva měsíce před víkendem a dávali dohromady program, aby děti, které víkendovku znají, zažily něco nového, zajímavého. A jako každé Těšany pilně nacvičovali scénku, která vždy zahájí víkendovku.

A co se vlastně letos v Těšanech dělo?
Jako správní reportéři jsme se opět ptali dětí: Víkend byl na téma „Cyril a Metoděj“. Dozvěděla jsem se určitě nové věci, které se třeba ve škole ani nedozvím. A taky byly pěkné scénky (Bára). Ano, Cyril a Metoděj po 1150. letech opět dorazili na Velkou Moravu a zastavili se taky v Těšanech. Roli těchto dvou věrozvěstů (nikoliv zvěrozvěstů) výborně nejen ve scénce ztvárnil Lukáš Melichar a Honza Míchal, kteří obětavě v kostýmech zvládli celou pěší túru, která nás čekala v sobotu dopoledne. Není tedy divu, že „CMko“ se objevovalo ve všech odpovědích dětí. Děly se taky jiné věci: luštili jsme hlaholici, opékali jsme špekáčky, hráli jsme barzjaké hry, např. s šátkem (Katka), …a ještě jsme dlouho chodili (Matěj). Doplníme, že se také v pátek barvila trička jako rozlišováky, v sobotu se hrály míčové hry (z fotbalu nás ještě pěkně dlouho bolely nohy), dělaly se rámečky na skupinovou fotku a taky se rozdávaly odznáčky a pexesa za vyhrané hry. Na konci nás čekalo velké luštění textů psaných v hlaholici. Na závěr jsme se dětí zeptali, jestli se na podzim opět uvidíme: pojedu do Těšan, protože se těším na kamarády a nové hry a dlouhou túru (Katka), příště pojedu zas, protože si tady užijeme při hraní her, tvorbě, túrách (Marie)…

Úplný závěr bych věnovala našim vedoucím, kterých letos bylo v Těšanech sedmnáct, a v době volna se na práci s dětmi připravovali (ono nacvičit text k scénce, sehnat kostýmy, připravit materiál na hry zabere vážně docela dost času). Rádi bychom také poděkovali všem, kteří na víkendovku věnovali talíře a naplnili nám je výbornou rajskou. A vše, co jsme v Těšanech celý víkend dělali, můžete vidět v bohaté galerii.

Manželé Sadílkovi


 

Fotogalerii z víkendovky v Těšanech otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Manželé Sadílkovi

22-05-2013 PV