Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na VIII. Expedici Krajem André se soutěžilo, stylově "vinně"

Osmý ročník Expedice Krajem André, který se uskutečnil v sobotu 29. června 2013, je již minulostí. Stal se jako každoročně otevírací akcí dvouměsíčních školních prázdnin a období dovolených. Letos navíc lákal na vinnou soutěž o báječné ceny! Ten kdo po celé jednačtyřicet kilometrové trase poctivě ochutnával vzorečky vína André a dle své chuti a úsudku hodnotil, mohl vyhrát třeba volný vstup na expedici roku 2014, nebo závěsnou tašku na kolo, cyklonavigační sofware, publikaci Sklepní uličky Jižní Moravy či různé drobné propagační předměty.

Kolegové ze startovního místa v Hustopečích nám prozradili, že se oficiálně zaregistrovalo okolo 450 účastníků, což znamená, že si tito zakoupili startovací balíček plný mnoha výhod a  nezbytností, jakou je kupříkladu nepostradatelná sklenička koštovka, a mohli se tak právoplatně zúčastnit slosovací soutěže. Dalších odhadem 150 účastníků si projelo trasu sice s davem pelotonu, ale bez registrace.

Letos se jelo už po čtvrté po prodloužené trase. Původně byla cyklostezka Krajem André, slavnostně otevřená roku 2005, pouze 18,5 km dlouhá a navíc nebyla okruhem. To jí ubíralo na atraktivitě a celkovém komfortu. Start stezky byl v Hustopečích, dále vedla přes Starovičky, Velké Pavlovice a Bořetice do cíle ve Vrbici.

V roce 2010 se k původním pěti obcím Kraje André přidaly další čtyři a to Horní Bojanovice, Němčičky, Kobylí a Kurdějov, čímž se cyklostezka pohodlně zokruhovala. Nástup na cyklostezku je nyní tedy možný v jakékoliv z devíti obcí či měst, nemá tudíž pevného startu ani cíle a navíc, čím více kilometrů prodloužené trasy putující překoná, tím více nezapomenutelných zážitků se mu dostane. Po celé trase je spousta úžasných výhledů, atraktivních rozhleden, tajuplných historických i moderních vinných sklípků, starodávných sakrálních a lidových staveb, prostě kraj André, kraj jihu Moravy, kraj jak jako malovaný...

Pokud jste oblast Hustopečska a Velkopavlovicka, ať už v rámci Expedice Krajem André a nebo jen tak, na vlastní pěst, již navštívili, víte zajisté, o čem mluvíme. Pokud ne, využijte jedinečné příležitosti a zúčastněte se třeba IX. Expedice Krajem André roku 2014.

Jako lákavá pozvánka vám může posloužit naše pestrá fotogalerie!

Karolína Bártová


 

Pátý blok fotogalerie z VIII. ročníku Expedice Krajem André 2014
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Přemysl Pálka

 

Další čtyři fotogalerie z akce Expedice Krajem André 2014 naleznete po kliknutí ZDE.

 

 

01-07-2013-BK