Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na Velký pátek velký požár

Před druhou hodinou odpoledne vyjížděla jednotka SDH Velké Pavlovice vozidlem MAN k požáru trávy u rybníku za Hustopečemi. Když jsme se vrátili do Velkých Pavlovic, byl vidět mezi Velkými Pavlovicemi a Velkými Bílovicemi černý hustý dým. Zda je v této lokalitě nahlášen požár se velkopavlovičtí hasiči dotazovali operačních i telefonicky už před vyhlášením oficiálního poplachu. Pár minut poté byl naší jednotce poplach vyhlášen. Jednalo se o požár skládky komunálního odpadu, kterou provozuje firma Hantály, a.s..

Při druhém požáru už ovšem bylo potřeba využít i Tatru. Obě dvě vozidla byla na skládce první. Na pomoc jela i jednotka z Hustopečí a pro nedostatek vody byli povoláni i hasiči z Velkých Bílovic, Podivína, Rakvic a Kobylí.
Naštěstí se nejednalo o žádný velký "televizní" požár. Hořel pouze odpad na povrchu skládky. Ta je totiž tak zhutněna, že není možné, aby prohořívala do hloubky. To potvrdil i pan Grůza, ředitel firmy provozující tuto skládku. Komunální odpad je mísen se sutí, hlínou a ještě je proléván vodou.

Požár na skládce byl nejprve zdoláván proudy ze tří cisteren, poté ze dvou a nakonec bylo místo požáru ještě zapěněno střední pěnou a zasypáno hlínou. Kompaktorem potom ještě zaměstnanci skládku propracovali, aby odpad pořadně smíchali s hlínou. Po odjetí všech jednotek na své základny, zůstalo ještě jedno auto velkopavlovických hasičů na dohlídání. Po úplném zavezení místa požáru hlínou se vrátili domů.

http://www.hasicivelkepavlovice.estranky.cz/

 

26-04-2011 PV