Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na Trsťana si letos vzpomněli naposledy

Napsali o nás * Břeclavský deník, 29.12.2013 - Dlouhých dvacet let se scházeli ve velkopavlovické sportovní hale příznivci fotbalu, aby si na Štěpána připomněli futsalovým turnajem památku Vladislava Trsťana. Letos to bylo naposledy. Dvacátý Memoriál Vladislava Trsťana vyhrál tým FC Archangelos.

„Konec memoriálu jsme plánovali už delší dobu. Bylo jasné, že letošní ročník je poslední. Vzhledem k jubileu i k tomu, že se osazenstvo turnaje výrazně obměnilo, málokdo už si na našeho kamaráda pamatuje," objasnil konec povánočního zápolení ředitel turnaje František Čermák.

Letos mu týmy udělaly radost. Už jen tím, že se jich přihlásilo přesně šestnáct. „Nemuseli jsme nikoho odmítat ani jsme nemuseli měnit herní systém," liboval si.

Týmy po bojích ve čtyřech základních skupinách prošly do play-off, kterým se nejdál probojoval tradiční účastník FC Padělky a nováček turnaje FC Archangelos. A právě „archandělé" si nakonec z tělocvičny velkopavlovické školy odnesly pohár za vítězství. „Padělky byly snad popáté ve finále, ale nikdy nevyhrály. Mají holt smůlu," poznamenal Čermák. Cenu pro nejlepšího střelce turnaje získal bývalý útočník MSK Tomáš Pospiš.

Ten přivítal již tradičně i známé fotbalové tváře jako útočníka Mladé Boleslavi Pavla Šultese, odchovance Olomouce Martina Pospíšila, expoštorenského Ivana Dvořáka, současné třetiligové hráče MSK Patrika Levčíka nebo Jakuba Šenka, ale také bývalého brankáře Poštorné Radka Rabušice.

Zároveň ale dodal, že štěpánské turnaje ve Velkých Pavlovicích asi neskončí. „Ono to zabere dost času na přípravu, ale termín blokovat nebudeme. Když bude zájem, třeba v menším měřítku někdo podobné zápolení uspořádá," dodává Čermák.

Autor: Martin Daneš, Břeclavský deník


 

Břeclavský deník - http://breclavsky.denik.cz/

 

 

01-01-2014-BK