Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Na Trkmance netradičně "Erasmus +: Mládež v akci"

V polovině listopadu se v Ekocentru Trkmanka objeví třicet aktivních pracovníků s mládeží z České republiky a Slovenska, kteří chtějí zlepšit své aktivity zaměřené na vzdělávání a výchovu mladých lidí mimo prostředí školy. K tomu jim poslouží dlouhodobé školení „Marker CS“, jež bude ve Velkých Pavlovicích 13. listopadu zahájeno. Den nato se obyvatelé Velkých Pavlovic mohou těšit na přímé setkání s účastníky, kteří vydají i do ulic Velkých Pavlovic zjišťovat podrobnosti o možnostech mladých lidí ve městě. Školení potrvá do pondělka 17. listopadu.

„Marker CS“ si nepředstavujte jako klasické školení s přednáškami a účastníky sedícími v řadách za sebou. Na „Markeru CS“ se bude diskutovat, kreslit, simulovat, tvořit… A skrze tyto metody bude probíhat intenzivní učení. Školení přispěje hlavně k tomu, aby se mladí lidé mohli více učit během mimoškolních aktivit a díky tomu mohli v budoucnu získat lepší zaměstnání, dostat se na vysokou školu a celkově žít lepší život.

„Marker CS“ bude pokračovat dalšími dvěma fázemi. V únoru 2015 se s účastníky znovu setkáme, tentokrát na Slovensku, a v květnu téhož roku školení uzavřeme opět v České republice. Školení pořádá Asociace neformálního vzdělávání ve spolupráci se slovenskou organizací Saplinq za podpory grantového programu „Erasmus + : Mládež v akci“.

 

Lenka Polcerová, koordinátorka projektu Marker CS


 

Více informací o školení naleznete na webu projektu:
https://sites.google.com/site/skolenimarker

 

 

 

 

16-10-2014-BK